úterý 2. února 2016

Malé zážitky #3

Když Vám hostitelská sestra usne na klíně, znamená to, že je hodně unavená... a asi mě má také ráda.


Táta slavil šedesáté narozeniny, byla to čistě "dospělácká" akce. Přišlo přes 150 lidí a nedalo se tu hnout z místa na místo. A tak naše "dětská" parta pařila v koupelně, kde nikdo nebyl..


Se sborem jsme za odměnu byli v Kansas City na dvou denním výletě. Jeli jsme neděle-pondělí, takže nám byl vyučovací týden zkrácen o jeden den, boží! Výlet zahrnoval aquapark, divadlo s obědem, workshop na našich nových písních a nákupy!


Minulý pátek jsem nevěřila vlastním očím, když jsem se konečně dostala ze školy, Měli jsme neuvěřitelných 22 stupňů Celsia, tak jsem toho ihned využila a vypravili jsme se se psy na výlet. Nakonec jsem byla utahaná víc než oni...


Kamarádi mě vzali na rodeo. Je to děsivé, ale zároveň zábavné!-Marianna, Colton, Antavious, Tyler




Naši mě požádali zda-li bych jim nepomohla s novou reklamou na jejich business. Dnes můžete vidět billboardy s tímto plakátem po celé Wichitě. Mnoho lidí mi řeklo, že by mě nepoznali, no já bych se také radši nepoznala...

Máme dokonce i placky, o které se ve škole poprali... mě žádná nezbyla...

Je to nakažlivé...

Na začátku ledna jsme ve škole měli další tanec s motivem "Glowstick get down", tudíž jsme byli oblečeni do neonových barev nebo v bílém.

Skladba všech dívek mé první vyučovací hodiny.-Martina, Kassie, Marianna, Kristie

neděle 17. ledna 2016

Nové pololetí, nový rozvrh!

Naprosto si nechci připustit, že jsem za půlkou. Je pravda, že se mi občas zasteskne, ale jeden čokoládový donut to ihned spraví, haha, to jsem ale vtipálek.. Stal se tu ze mě hrozně sarkastický člověk, ale vůbec mi to nevadí.
Přišlo nové pololetí a s ním i nový rozvrh. Volila jsem si předměty podle toho co mě baví a co musím povinně mít, tak prosím všechny, kteří mě za můj nový rozvrh budou chtít kritizovat, ať se kousnou do jazyka a spolknou svou kritiku.

1. hodina: Posilovna
Trochu jsem se toho ze začátku bála, ale je to pohodová hodina. Učitel nám vždy řekne co budeme danou hodinu dělat a kolikrát, ale není to nijak závazné. Vzhledem k tomu, že jsem nikdy před tím ve svém životě neposilovala se závažím, jsem na sebe hrdá. Celé tělo mám tak namožené, že chodím, jako bych měla jednu nohu kratší. Každý si jedeme podle svého tempa a svých limitů. Jediné co mi vadí takhle brzy po ránu je to převlékání, jelikož většinou jsem stále myšlenkami v posteli. Už se těším na své namakané tělo na konci roku, hahaha... opět sarkasmus...

2. hodina: Historie USA
Tady se nic nezměnilo, učitelka mě stále nemá ráda, já ji také nemusím. Je to má nejtěžší hodina, ale nedá se říct, že je to obtížné. Zkrátka se učíme jen historii Spojených Států a to zábavným způsobem. Není divu, že Američané nemají ponětí o historii světa, jelikož náš učební plán začíná v 17. století. Často pracujeme ve skupinkách, koukáme na videa a soutěžíme ve vědomostních hrách.

3.hodina: Sbor
Naprosto miluji hodinu sboru. Naše škola má 4 sbory a já jsem v takzvaném "Show choir", což je něco na způsob Glee. Nejenže zpíváme moderní i klasické písničky, ale i tancujeme. Zjistila jsem že jsem pěkně mizerný tanečník, ale díky tomu, že jsem vysoká (a to myslím o hlavu vyšší, než všechny ostatní holky v mém sboru), jsem většinou vzadu, takže mě není vidět. Je nás celkem 11 párů plus dva učitelé a naše vystoupení jsou senzační!

4.hodina: Vláda USA
Upřímně zatím moc netuším co si mám myslet o této hodině, jelikož je pro mě nová. Je to jedna z hodin, které mám povinně, ale vzhledem k tomu, že smíme používat naše poznámky při testech, si nemyslím, že to bude obtížné...

Mezi čtvrtou a pátou hodinou mám oběd. Není ani poledne a já už obědvám. To se nedivte, že po škole umírám hlady...

5. hodina: Šití
Hodinu šití jsem si zvolila na doporučení kamarádky a naprosto jsem si tuto hodinu zamilovala. Je jen na mě, jaký projekt si zvolím, jen jich musím udělat určitý počet za semestr. Uvažovala jsem o tom si ušít šaty na maturitní ples, byla by to husťárna, ale obávám se mých chabých dovedností...

6. hodina: Angličtina
Nejde o hodiny gramatiky, i když to bych potřebovala více, ale o hodiny literatury. Minulé pololetí jsme četli Dobrodružství Toma Sawyera od Marka Twaina a od Arthura Millera Čarodějky ze Salemu. Měla jsem potíže s porozuměním, ale tohle pololetí jsme začali Gatsbyho a problémy jsou tatam. Naše paní učitelka je anděl, mám ji moc ráda a stejně tak její hodiny.

7.hodina: Keramika
Náš učitel keramiky je ten nejvíc cool hippie ve svých 40tých letech, jakého jsem kdy potkala. Je zamilovaný do hlíny a jeho zapálení do učení a našich naprosto tragických výtvorů, by se dalo nazvat darem od boha. Po celém dni se vždy těším na sedmou hodinu, až se opět budu moci rýpat v hlíně a nazývat to "mé malé umění".

8. hodina: Advisory-netuším, jak to nazvat v češtině
 Advisory je pouze 30 minutová hodina, ve které si můžete dopsat chybějící testy, pracovat na skupinových projektech, či se jít zeptat učitele na něco, co jste nepochopili. A nebo jako my můžete hrát UNO karty, vztekat se nad rozdílnými mexickými, švýcarskými, brazilskými a českými pravidly a cpát se čímkoliv co po kapsách najdete.

Zdravím všechny své bývalé i budoucí profesory, těším se na Vás a doufám, že na mě budete hodní.
P.S. Netuším zda-li paní profesorka Halenková ví o mém blogu, každopádně vím, že by ji pobavilo, jakou úroveň tu má matematika na středních školách, a že se tu píšou testy z matematiky ve dvojicích...

úterý 5. ledna 2016

Vánoce & Silvestr

Vánoční prázdniny a Nový rok jsme strávili doma. Prázdniny nám začali už 21. prosince, tudíž jsme měli celkem neuvěřitelných 17 dní mimo školu! V sobotu 19tého jsme vyrazili na můj vytoužený výlet do IKEA v Kansas City. Americká IKEA mě zklamala svou maličkostí, ale Švédské masové kuličky to nakonec zachránily! Zbytek dne jsme zakotvili v nákupáku a na večer jsme vyrazily do centra KC a večeři v Paneria- žádná sláva, ale bylo to jediné volné místo, které jsme našli. V neděle byla ve znamení cesty domů a Niki, mé kamarádky, která u nás zůstala přes noc. Hurá, dámská jízda!
V úterý večer jsme vyrazili do Botanické zahrady, která je přes zimu vyzdobená vánočními světélky.
Na Štědrý den jsem si přivstala a připravila rodičům snídani. Skoro celý den jsme vařili večeři, francouzské hovězí po burgundsku, jelikož USA nemá tradiční vánoční pokrm, salát a český bramborový salát, na který jsem byla velice hrdá, jelikož chutnal i sestrám a celý kotel zmizel do tří dnů. Vánoční mše byla neobvykle krátká a tak jsme se pustili do večeře a po té do stolních her.
Překvapilo mě, jak dobře jsem spala. Všichni mi tvrdili, že nadšením nebudu moci usnout, ale já jsem zařezávala až do půl desáté, haha. Rozbalování dárků byla sranda. Dostala jsem víc věcí, než si zasloužím, ale udělalo mi to radost.
Na Silvestra jsem měla pár kamarádů u nás doma a i s přespáním. Skoro jsme prošvihli tu chvíli, kvůli hraní stolních her a karet.

Vánoční výzdoba Kansas City byla kouzelná.



V botanické zahradě.


Snídaně mnou ukuchtěná na Štědrý den.

V kostele a Bruce nedává pozor.. haha

Sesterská láska, aneb kdo koho umačká dřív.


Štědrovečerní večeře.. ten kapr mi už po dvou letech opravdu chybí!

Anna dostala k Vánocům postel, tak jsme ji barvily na bílo.

První "sníh" a pořádná zima!

Silvestrovká crew ve složení: Gustavo, Martina, Kristie, Manýs, Cocoa, Niki, Ramsey

Mimochodem, píšu nesmysly? Nebo se mi to jen zdá?! Mám naprosté zatmění co se týče skladby vět...

neděle 20. prosince 2015

Malé zážitky #2

Naše kamarádka Anna, výměnná studentka z Německa, slavila narozeniny na ledě. Následně, jsme všichni šli všichni do oblíbeného fastfoodu Fredy's.

Mé Halloweenské sladkosti jsem poslala poštou mojí třídě. Díky za super selfie, pane profesore!

S Gustavem máme společnou hodinu biologie. Naše paní učitelka si o nás myslí, že jsme geniální, jelikož jsme vždy se zadanou prací hotovi rychleji než ostatní. Takhle trávíme zbytek hodin.
Foceno 9. prosince.

První štrůdl! Byl to úspěch, který zmizel do dvou dnů...

Před Vánocemi můžete ve škole pro své kamarády i nepřátele koupit takzvaná Vánoční přání. Jsou to různé sladkosti nebo píseň. Studentská rada to pak později rozdá a školní sbor Vám zazpívá, což je pro Vás ve většině případů trapné, jelikož Vás posadí před tabuli, obestoupí a začnou zpívat jen pro Vás. Já jsem dostala "sněhovou kouli" (popcorn obalený v mashmallows) a cookies.

Mamka mě vzala podívat se na domy v okolí, které jsou proslulé Vánočním osvětlením. Šílenství.

S mamkou jsme vyráběly nový věnec. Myslím, že se povedl. Větší sranda byla ten věnec věšet..

S Carinne a mamkou jsme pekly cukroví. Z toho co jsem zažila/viděla jsem pochopila že Amerika nemá typické Vánoční cukroví, tudíž pečou všechno možné.
Mamky práce... "Dirty Snowballs" v podstatě Oreo sušenky v bílé čokoládě.
Můj malý žertík, mamka se smála, až brečela!

Nemohu se nabažit Vánočního stromku! Je víc než 2x vyšší než jsem já!

Ramsey je pes hlídač, ale také má své slabé chvilky...



neděle 13. prosince 2015

Vánoční párty mé organizace

V sobotu 12. prosince se u nás doma pořádala Vánoční párty ISE (International Student Exchange, má organizace). Měli jsme za povinnost přinést White elephant gift, což je dárek, se kterým se následně hraje výměnná hra, kde se dárky různě "kradou" a vyměňují, plus jsme měli upéct tradiční Vánoční cukroví typické pro naší vlast. (Děkuji babičce za recepty!).
Sešli jsme se skoro všichni studenti z Wichity a okolí, kteří spadáme pod ISE. V instrukcích jsme měli slavnostní oblečení, což většina studentů nepochopila... A tak jen pár lidí bylo slavnostně oblečeno. 
Hráli jsme společenské hry, zpívali Vanoční koledy ve všech možných jazycích, a také jsme si navzájem vyměnili  cukroví. 
Byla to už druhá akce, kde jsme se sešli a moc jsme si to užili!

Byla jsem na sebe hrdá, ale ve skutečnosti to slepované cukroví je enormně veliké, jelikož Amerika nemá malá vykrajovátka...


Všichni studenti ISE z Wichity a okolí.

Před výměnou cukroví; Alisha nadšená z toho všeho jídla.


Zpívání koled u obrovského Vánočního stromku (přes 4m vysoký).

Před výměnou tzv. White elephant dárků.

Společenské hry a můj umělecký dům!



Vánoční výzdoba před hlavním vchodem do domu a nějaké šílené výměnné studentky.


středa 2. prosince 2015

První stonání a prvně na váze

Když přestanete počítat a nevíte, jak dlouho už tu jste, to je známka toho, že už jste se začlenili do rodiny. Dnes je to 4 měsíce, co jsem přijela, čemuž se mi nechce věřit a prvně jsem tu marodila. Každý den tu poznávám nové situace a věřte mi, nikdo nechce marodit sám, tedy nikdo nechce marodit a být sám. Radši ani nebudu popisovat co mi bylo, věřím, že si to všichni umíte vybarvit sami... Ale byl pro mě šok, že se o mě nikdo nestaral a tím nemyslím obskakování, ale obyčejné zaťukání na dveře s otázkou:,, Jak ti je?". To byla má první slabá chvilka, kdy jsem si přála být radši doma, kde by mi tatínek nebo ségra uvařili čaj. Po třech dnech v posteli a po prvním zameškaném dni školy, jsem se doplazila do školy a hned první hodinu jsem od učitelky dostala celou krabici kapesníků.. Musela jsem vypadat krásně!

Mimochodem, prvně jsem se tu vážila a už mám pět kilo navíc hahaha, sakra!

úterý 1. prosince 2015

Americké Díkůvzdání

Americké svátky a tradice jsou jedny z hlavních věcí, na které se v průběhu tohoto roku těším nejvíce. Na Den díkůvzdání jsem se těšila dlouho a měla jsem přehnané představy, jaké najdete ve filmech. V podstatě je to den, kdy se k poledni sejde celá rodina a když říkám celá, tak myslím úplně celá (k nám domu přišlo přes dvacet lidí a já si pak mám pamatovat jména...) a společně poobědvá a posedí pár hodin. Já jsem se probudila krátce před polednem-"ups" a v celém tom zmatku mám z tohoto dne jen jedinou fotku a to samozřejmě jídla. Měli jsme neuvěřitelnou hostinu, ale dá se říct, že zhruba polovina mi nechutnala. Krocan, sladké brambory ani dýňový koláč mě nenadchli a šťouchané brambory máme u nás lepší. Za to čokoládový koláč, všelijaké saláty, nádivka a fazole byli božské.