Tak je to tady... Zítra mám poslední školní den. Všichni maturanti končí o 4 školní dny dříve než zbytek školy. Uteklo to strašně rychle, vůbec jsem si to neuvědomila. Prázdniny mám před sebou a na ty se extrémně těším, i když konec školy je pro mne smutná připomínka, že konec mého pobytu v USA se už blíží. Ne že bych se domu netěšila, už se nemůžu dočkat, až opět uvidím svou rodinu, kamarády a naše dva "vořechy", ale je těžké opustit tak laskavé a mě blízké prostředí a rodinu. Nejvíc se netěším na balení a rozhodování o všem co jsem za ten rok nastřádala, a jestli to povezu domu nebo ne.
Poslední vystoupení školních pěveckých sborů jsem si moc užila. Takzvané Off The Wall jsme pojali ve stylu populární americké show Saturday Night Live a přejmenovali jsme naši show na Monday Night Live, jelikož jsme vystoupení měli v pondělí. Ten večer jsem doslova létala, ale fotky budu sdílet až v jiném příspěvku, tak se nechte překvapit.
Zítra ráno (7:15!!!) máme takzvanou "Senior breakfast" což je akce na které se sejde jen maturitní ročník a náš ředitel nám uvaří snídani, tak jsem na to zvědavá, haha.
V neděli 22. května budeme mít maturitní ceremoniál s předáváním diplomů, pro mě jen prázdné papírové pouzdro, co se dá dělat... Maturanti, kteří měli letos hodiny pěveckého sboru budou zpívat svou poslední píseň, tak už se vidím jak u toho budu bulet. Zpíváme Corner of the Sky z muzikálu Pippin.
První týden v červnu se chystáme do Disney Worldu, Orlando, Florida, na což se nepopsatelně těším jako malé děcko! Nutně potřebuji fotku s Disney postavičkami..
Pro ty, kteří jsou zvědaví, nebo koho to zajímá, mám odlet naplánovaný na konec června, tak se na mě připravte! Haha.
Vítám Vás na mém blogu! Jak vyplývá z názvu, jsem studentkou gymnázia v Praze a mám před sebou rok studia na americké high school v Kansasu. Rozhodla jsem se začít blogovat o mém roce v USA především kvůli rodině. Doufám, že tento blog nebude užitečný jen mým blízkým, ale i Vám, kteří byste chtěli podniknout něco podobného.
úterý 17. května 2016
středa 11. května 2016
Maturitní ples po americku
Minulou sobotu jsme měli maturitní ples. Byla to událost, na kterou jsem se těšila už od začátku pobytu tady a také to byl významný mezník značící blízký konec mé cesty.
Takzvaný maturák tady je něco jiného, než co znám z domova. Je to pouze pro čtvrťáky a třeťáky, popřípadě ostatní pokud jsou pozvaní jedním ze studentů těchto ročníků a jsou mladší 21 let. Žádní další rodinní členové také nejsou zvaní.
Já jsem si to moc užila, večeře byla skvělá, stejně tomu tak bylo s tancem, který jsme měli ve starém leteckém muzeu i afterparty. Ta se pořádala v centru zábavy, kde jsme hráli bowling, jezdili jsme motokáry a soutěžili o ceny.
Boutonniere...
Takzvaný maturák tady je něco jiného, než co znám z domova. Je to pouze pro čtvrťáky a třeťáky, popřípadě ostatní pokud jsou pozvaní jedním ze studentů těchto ročníků a jsou mladší 21 let. Žádní další rodinní členové také nejsou zvaní.
Já jsem si to moc užila, večeře byla skvělá, stejně tomu tak bylo s tancem, který jsme měli ve starém leteckém muzeu i afterparty. Ta se pořádala v centru zábavy, kde jsme hráli bowling, jezdili jsme motokáry a soutěžili o ceny.
Boutonniere...
...& corsage. (Přeložit to neumí ani google...)
Slečny z naší skupiny.
Elin, Marianna, Martina, Marintia, Alisha, Kristie
Celá skupina.
Nějaké to šaškování nesmělo chybět!
Alisha & Kristie
Výměnní studenti: Česká Republika, Itálie, Švýcarsko, Brazílie, Hong Kong, Mexiko, Norsko
Upřímné úsměvy.
Snaha o napodobení fotky z Homecoming tance.
David (USA) & Martina
Můj doslova malý bratr.
S Elin
Moji nejlepší parťáci.
S taťkou a mamkou.
Colton s rodinou.
Takhle se jezdí na maturák v Americe, haha.
Vše nejlepší mé nejmladší sestřičce! Slavila narozeniny ve stejný den, kdy jsme měli maturitní ples, tudíž jsem prošvihla její oslavu. Anna oslavila své patnácté narozeniny.
neděle 1. května 2016
Malé zážitky #5
Tentokrát jsem v mamky foťáku našla poklady už ze začátku školního roku, ale i později!

Poprvé v zoo ve Wichitě. Naše Pražská zoo je mnohem větší!
Omylem nás zaplavili u hrošího bazénku. Hroší bobky plavali všude a tak jsme čekali na záchranu..
Se sestrou oblézáme opice.
Můj sbor mám ráda, jsme dobrá parta a příšerní tanečníci, haha, jaká ironie...
Můj taneční parťák Connor, je stejně špatný tanečník, jako jsem já a ke všemu jsme oba o hlavu vyšší než všichni ostatní, tak býváme vzadu a vždy spolu. Náš vztah bych popsala asi jako provokující se sourozenci, kteří vše berou sarkasticky.
Po vystoupení s kamarády. (Gustavo, já, Kristie, Martina)
Vystoupení, tentokrát pouze pěvecké, tudíž jsme na sobě neměli ty nádherné, pohodlné, třpytivé a všemi oblíbené šaty. Tento výraz jsem měla, jelikož jsme našeho profesora rozbrečeli, jak se nám to povedlo...
Silvestrovská hardcore párty.
Tričko, které jsem dala tátovi k Vánocům, moc rád ho nosí!
Taťka a mamka a já ve sborovém mundůru. Naším školním symbolem je Trójan, tudíž to máme vyšité/namalované/nalepené naprosto všude.
GO TROJANS!
Poprvé v zoo ve Wichitě. Naše Pražská zoo je mnohem větší!
Omylem nás zaplavili u hrošího bazénku. Hroší bobky plavali všude a tak jsme čekali na záchranu..
Se sestrou oblézáme opice.
Můj sbor mám ráda, jsme dobrá parta a příšerní tanečníci, haha, jaká ironie...
Můj taneční parťák Connor, je stejně špatný tanečník, jako jsem já a ke všemu jsme oba o hlavu vyšší než všichni ostatní, tak býváme vzadu a vždy spolu. Náš vztah bych popsala asi jako provokující se sourozenci, kteří vše berou sarkasticky.
Po vystoupení s kamarády. (Gustavo, já, Kristie, Martina)
Vystoupení, tentokrát pouze pěvecké, tudíž jsme na sobě neměli ty nádherné, pohodlné, třpytivé a všemi oblíbené šaty. Tento výraz jsem měla, jelikož jsme našeho profesora rozbrečeli, jak se nám to povedlo...
Silvestrovská hardcore párty.
Tričko, které jsem dala tátovi k Vánocům, moc rád ho nosí!
Taťka a mamka a já ve sborovém mundůru. Naším školním symbolem je Trójan, tudíž to máme vyšité/namalované/nalepené naprosto všude.
GO TROJANS!
středa 27. dubna 2016
Malé zážitky #4
Keramiku zbožňuji.
Procházka se psi po staré části Wichity.
Ve vytahaném triku jsem se ocitla na maturitním plesu jedné střední školy.

Překvapení na Velikonoce!Tolik sněhu jsme neměli za celou zimu!

Tak je to jisté, nepůjdu na náš maturák sama a pojedu na poníku.
Česala jsem Carinne a nalíčila jsem ji na ples její dobrovolnické skupiny.
Také občas jezdím žlutým školním autobusem. Na této fotce jedeme na soutěž sborů!
Vedli jsme si doslova na jedničku, dokonce se náš profesor rozplakal.
Neuvěřitelně pohodové holky Fhai a Emma! Mám je moc ráda!

Prezentace projektů, na které jsem strávila poslední měsíc.

Maminka měla narozeniny, tak jsme jí s Elin upekly dort!
Cocoa žije ve svém vlastním psím světě.
Deka, kterou šiji pro taťku v hodinách šití.
Tuhle už jsem momentálně dokončila pro mamku.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)










